Jak nenaletět léčiteli

Jsem zastánkyní přírodní medicíny a alternativních postupů léčení. Když ale narazíte na léčitele, který ohrožuje váš život a ještě si za to účtuje nemalé peníze, to nemá s léčením nic společného.

Chci napsat o dvou případech, které mne nenechávají klidnou.

První je 48-letá žena, která se léčí s rakovinou prsu. Je po operaci, následovala chemoterapie a radioterapie. Snášela celou náročnou léčbu statečně. V posledních pár dnech jí začaly šíleně bolet kolena a klouby v celém těle. Některé dny ani nevylezla slabostí z postele. Rozhodla se vyzkoušet alternativní léčbu. Bohužel bez porady a bez zjišťování jakýchkoliv informací se obrátila na léčitele, který byl nejblíže jejímu bydlišti.

Doteď bych vše chápala. Ale to, co následovalo u “léčitele”, mi hlava nebere.

Vyprávěla mu celý svůj příběh, jak se dosud léčila a co ji nyní trápí. Pan léčitel si ji vyslechl a sdělil, že je třeba odebrat kapku krve a udělat diagnostiku. Píchl ji tedy do prstu, kapku krve dal na sklíčko a bez jakékoliv další laboratorní přípravy sklíčko prostě vložil pod obyčejný mikroskop. Díval se do mikroskopu a říkal: “Ááá už to vidím, to je jasné, ta kapka krve úplně září!!! To máte z toho ozařování!! Musíme vás dokonale pročistit!”.

A následovala další “skvělá” část u pana léčitele: “Víte, já dělám zadarmo, je mi hloupé si od lidí brát peníze. Takže mi zaplatíte JEN 1500,- Kč za ty čaje na pročištění.”

Závěrem si tedy paní odnesla dva miniaturní pytlíky bylinkových čajů, které mají z její zářící kapky krve udělat nezářící a zaplatila pouhých 1500 korun. To je skoro jako kouzlo….

Čaje pije týden, zatím nepomohly. Klouby bolí dál. Třeba se účinek ještě dostaví… Ale každopádně to, co “viděl” léčitel v mikroskopu je v tomto případě hloupost. Kapka krve opravdu nezáří ani při probíhající radioterapii. Divadlo pro zákazníky a manipulativní jednání…

Druhý případ má o dost smutnější konec. Jedná se bohužel o téhož “léčitele”.

62-letý muž, který postupně začal chřadnout, měl slabost nohou, bolelo ho celé tělo, špatně se mu polykalo a hůře vyslovovalo. Navštívil léčitele. Ten si opět příběh vyslechl, v tomto případě ani nepotřeboval kapku krve a rovnou řekl bez toho, aniž by se na pána podíval, že to chce čaje na pročištění těla.

A tak manželka vařila denně čaje, pán poctivě pil a doufal ve zlepšení. Po asi 2 měsících bohužel zlepšení nebylo, ba naopak. Byl tak zesláblý, že už se nemohl ani postavit na nohy. A tak manželka kontaktovala léčitele a ten jí sdělil, ať přijede pro jiné čaje, tentokrát posilující.

Uběhly další 2 měsíce pití čajů, stav byl stále horší. Mohl už polykat jen tekutiny a byl zesláblý. Manželka se rozhodla přivézt pána do ordinace. Přivezla ho na vozíčku, protože už se totiž pro slabost nemohl sám udržet na nohou. Když na mne mluvil, téměř jsem mu nerozuměla. Měl problémy s výslovností.

Dala jsem se do vyšetřování. Prvních 5 vteřin stačilo. To by poznal i laik. Pána jsem poprosila o otevření úst a když jsem uviděla, co má v ústech, málem jsem omdlela zděšením. Jeho zadní část jazyka byla celá změněna v ošklivou nádorovou tkáň, která omezovala hybnost jazyka a tím pádem znemožňovala správnou mluvu a polykání. Opravdu děsivý pohled.

Vyptávala jsem se na anamnézu a tak jsem se dozvěděla o celém příběhu s panem léčitelem… Ach jo. Téměř 5 měsíců pití čajů na pročištění a posílení… Pan léčitel se ani neobtěžoval pána vyšetřit…ani se na něj nepodíval. I přesto, že léčitelovi oba manželé říkali, že má problémy s polykáním a mluvou!!!

Bohužel pro pána tento příběh dopadl tragicky. Po odeslání na ORL kliniku, kde byli stejně zděšeni nálezem a divili se, jakto že si „toho někdo nevšiml dříve“, byl bohužel vysloven tento závěr: Nádor byl již tak velký a rozrostlý, že se nedal operovat. Metastázy byly již na několika místech v těle. Za 3 měsíce pán zemřel.

Smutné, že?

Vznáší se ve mně vlna bezmoci. V našem státě totiž neexistuje žádný způsob, jak zjistit, jak kvalitně léčitel léčí a co používá za metody. Jakákoliv osoba, která se rozhodne poskytovat „léčitelské služby“, si může dělat co chce. Neexistuje žádný kontrolní mechanismus.

Nejsmutnější na tom ale je, že takoví lidé, jako výše zmíněný “pan léčitel” pak bohužel znehodnocují práci ostatních. Těch, kteří dělají svou práci dobře a s odhodláním opravdu pomoci.

Já zastávám názor, že klasická a alternativní medicína mohou jít ruku v ruce. Proto si myslím, že mít ve svém okolí šikovného terapeuta alternativní medicíny je opravdová výhra.

Jak ale poznat, do jakých rukou se svěřujeme?

Jediné, jak se můžete dozvědět o kvalitě poskytovaných služeb, je zjistit si nějaké reference. Najít klienty, kteří léčbou u daného terapeuta/léčitele prošli a zeptat se na jejich dojmy a výsledky.

Bohužel se stále setkáváme s tím, že se najdou lidé, kteří parazitují a vydělávají na neštěstí a beznaději ostatních. Zneužívají důvěry člověka, který hledá pomoc.

Vemte tedy prosím svůj rozum do hrsti a než se rozhodnete vložit své zdraví do něčích rukou (ať je to lékař či léčitel), zjistěte si dostupné informace. Pátrejte. Vzdělávejte se. Zajímejte se o své tělo. Ptejte se. Může vám to zachránit nejen vaši peněženku ale hlavně zdraví.

Držím nám všem palce ♥

Jsem lékařka, která neodděluje tělo a mysl. Pomohu Vám lépe porozumět, jak naše tělo a mysl fungují. Naučím Vás, jakou stravou můžete sami sobě pomoci ke zdraví. Ukážu Vám cestu k cíli - jak žít šťastný život bez zbytečných pilulek a cítit se fit. Pokud Vás zajímá více o mé cestě, čtěte zde >>
Komentáře
  1. Adéla napsal:

    Dobrý den, v článku zminujete vyšetření kapky krve pod mikroskopem. Znám to jako „živá kapka“ Darkfieldovu certifikovanou metodu. Jaký je na toto vyšetření váš názor? Je to totéž?

    • MUDr. Sylvia Ghattasová napsal:

      Dobrý den Adélo, děkuji za Váš dotaz. V případě, o kterém jsem psala, se nejednalo o Dark Field metodu. Jinak já osobně jsem si nikdy tuto Live Blood analýzu zatím nenechala udělat, takže osobní zkušenost nemám. Setkala jsem se s ní jen teoreticky při studiu v USA, kde ji používají někteří lékaři integrativní medicíny a naturopati. Myslím, že je v této metodě testování potenciál. Názory na její přínos se ale liší. Máte Vy osobní zkušenost? Pokud máte chuť, podělte se, budu moc ráda. Mějte příjemný víkend Sylvia

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů